Де вигідніше скуповуватися: на базарі чи в супермаркеті

У час економічної нестабільності, кожен українець намагається економити та шукати товари за вигідною ціною. В Україні постійно зростають ціни на ті чи інші продукти. Вважається, що у супермаркетах ціни можуть бути завищені, тому краще купляти продукти на базарі. Чи так це, вирішили довідатися журналісти видання Сьогодні.

Супермаркет. Фото: скріншот YouTube-відео
Супермаркет. Фото: скріншот YouTube-відео

Міністерство економічного розвитку повідомило про значне здорожчання у світі пшениці на 60% та соняшнику на 120%.

Саме соняшникова олія в Україні зараз б'є усі рекорди за ціною. Одна пляшка обійдеться мінімум у 50 грн. Всього за місяць ціна зросла на 10-12 грн.

Також здорожчали й інші продукти. Порівняємо ціни на популярні продукти зараз та ще місяць тому:

  • Кіло цукру зараз 23-27 грн, а було 20 грн;
  • Гречана крупа - 37 грн;
  • 1 десяток яєць приблизно коштує вже 36 грн;
  • Курятина (тушка) вже в супермаркеті від 70 грн, а була раніше приблизно до 60 грн;

А ось на базарі ці продукти ще дорожче. Наприклад, десяток яєць від 32 до 45 грн, домашня тушка курки від 100 грн. Звичайно, це домашні продукти, тож вони вважаються більш екологічними.

Базар. Фото: скріншот YouTube-відео

Але здорожчання ще й пов'язане з ціною на зерно, адже тонна коштує вже 9000 грн. Якщо курка раніше коштувала 80-90 грн, то зараз вже не менше 100 грн. Хоч ціни й "кусаються", але люди беруть таку продукцію, тому що вона вирощена у домашніх умовах.

Саме через ціни на зерно й зросли ціни на м'ясо, масло, сири та навіть кетчупи. По цій же причині ще більше треба сплатити за хліб, а також печиво та інші солодощі. По прогнозу експертів, до травня слід очікувати ще здорожчання цін на продукти ще на 10-15%.

Якщо ж брати до уваги ціни на оптових ринках, то вони дещо нижчі, ніж на міських базарах, тому там можна зекономити.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що з травня подорожчає для населення тариф на електроенергію. Українцям дали поради, як зекономити на популярному ресурсі та побачити менші суми в платіжках.

Також ми писали, що з кожним днем все більше людей по країні хворіють на COVID-19 секретар РНБО Олександр Данілов спрогнозував, чи може Уряд найближчим часом ввести локдаун.

Нагадуємо, що Денис Шмигаль повідомив, що жителям регіонів, що опиняться у "червоній" зоні, Уряд надасть матеріальну допомогу.