Тарифи на газ з квітня

Згідно з правилами ринку газу, компанії, що постачають населенню газ, повинні заздалегідь повідомити свої нові тарифи. Стало відомо, кому з квітня треба платити за блакитне паливо більше. Тарифи показав сайт "Газправда".

Газова плита. Фото: скріншот YouTube-відео
Газова плита. Фото: скріншот YouTube-відео

До 31 березня діє пільговий тариф на газ, котрий встановив Уряд - 6,99 грн. за кубометр. Деякі компанії, як, наприклад, "Нафтогаз", продає у березні своїм клієнтам газ за 6,86 грн.

Оскільки погода мінлива, а офіційно опалювальний сезон закінчується тільки 15 квітня, тому українців хвилює, скільки ж треба буде платити за блакитне паливо.

С квітня скасовується покладені Урядом спеціальні обов'язки на компанії, це означає, що вони можуть підвищувати тариф більше за 6,99 грн. за кубометр.

До слова, більшість постачальників газу залишила тариф для населення на такому рівні, але вже 5 компаній повідомили, що будуть продавати "блакитне паливо" по більшій за цей показник ціні.

Судячи з даних, "Нафтогаз" та "Галнафтогаз" у квітні продаватимуть своїм клієнтам газ по 6,86 грн за кубометр. Однак, найнижча наразі ціна становить 6,75 грн - "Ера Лядм" та "Ера Трейдінг".

А ось компанії "Маргаз" підвищили тариф до 8,25 грн за кубометр, а "Азовгаз" взагалі повідомив про тариф у 8,85 грн за кубометр.

Список компаній. Фото: Газправда

Є компанії, що не оприлюднили ще тарифи, але вони повинні це зробити до 26 березня.

Список компаній. Фото: Газправда

Також з травня зміняться правила на ринку газу, усіх споживачів автоматично переведуть на річні тарифи. Які вони будуть, українці дізнаються лише 25 квітня. Тобто ті тарифи почнуть діяти з 1 травня до 30 квітня 2022 року. Однак, споживачі у будь-який час можуть змінювати постачальника газу на іншого.

Список компаній. Фото: Газправда

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що "Нафтогаз" опублікував компанії, що постачають газ та мають борги. В компанії попереджають, що з квітня можуть припинити їм постачання газу, люди можуть залишитися ні з чим.

Також ми писали, що українцям дали поради, як заощаджувати кошти за електроенергію, адже з травня світло для населення теж повинно подорожчати.

Нагадуємо, що "Нафтогаз" оприлюднив схему розкрадання газу, яку винайшли шахраї та залучили до цієї схеми правоохоронців. Сталося шахрайство в Полтавській області.