В Мінсоцполітики підбили підсумки індексації виплат

Підходить до кінця перший весняний місяць, на який було заплановано проведення індексації виплат пенсіонерам на 11%. В Мінсоцполітики у п'ятницю, 26 березня повідомили, у скількох громадян збільшився розмір виплат та на скільки.

Пенсіонерка. Фото: скріншот YouTube-відео
Пенсіонерка. Фото: скріншот YouTube-відео

Вказано, що після проведення індексації приблизно 8 млн пенсіонерів відчули на розмірі своїх виплат зростання. З цього числа понад 6 млн громадян отримали підвищення від 100 до 400 грн. До слова, Мінсоцполітики повідомляло, що середній розмір надбавки складає 308 грн.

Повідомляється, що приблизно півмільйону громадян, яким виплати були призначені згідно з законодавством в період з 2019 по 2020 рік та не підпадають під індексацію, все одно підвищать виплати, але за рішенням Уряду відбудеться це у липні 2021 року.

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна підкреслила, що треба виправити помилку, допущену ще у 2017 році, через яку у частини військових пенсіонерів, науковців, держслужбовців виключили з механізму індексації.

У підсумку постраждала якість життя майже півмільйона пенсіонерів, у яких пенсії могли за цей час стати на третину вищими.

Лазебна повідомила, що для зміни цієї несправедливості Мінсоцполітики вже подало у Верховну Раду законопроєкт та очікує, що народні депутати його приймуть.

У такому випадку уже у 2022 році під час наступної індексації виплати збільшать усім іншим пенсіонерам. Також міністерка вказала, що в документі пропонується затвердити єдину дату індексації - 1 березня. Тоді її не треба буде щороку корегувати вручну політиками.

До слова, у минулому 2020 році індексація відбулася у травні, але попри те, що від пандемії коронавірусної інфекції страждає економіка, Уряд все ж у поточному році провів індексацію саме у березні.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що в Мінсоцполітики замислися про монетизацію транспортних пільг українцям, як це буде відбуватися.

Також ми писали, що у цьому році деяким пенсіонерам підвищать виплати лише на 165 грн, а інші отримають у 10 разів більше, названа дата та категорії.

Нагадуємо, що у квітні працюючим пенсіонерам перерахують виплати, хто може отримати нічого.