Кабмін продовжив на місяць тариф на електроенергію

Міненергетики повідомило, що з ініціативи відомства Кабінет міністрів 24 березня прийняв рішення продовжити до 1 травня тариф на електроенергію для населення на рівні 1,68 грн за КВт.год. Таке офіційне повідомлення опублікувала пресслужба Кабміну.

Світло. Фото: скріншот YouTube-відео
Світло. Фото: скріншот YouTube-відео

Вказано, що Уряд продовжив ще на один місяць дію механізму покладання спеціальних обов'язків (ПСО) для побутових споживачів, тобто для українського населення.

Повідомляється, що Міненергетики разом з іншими інституціями почне обговорення варіантів подальшого ціноутворення тарифу та знайде способи, як захистити вразливі версти населення.

Тобто з цієї інформації слідує, що вже с травня електроенергія для українців здорожчає, тариф хочуть змінити.

До слова, довгий час діяв пільговий тариф, що був вигіднім багатьом українцям. У разі, якщо споживач витрачав усього 100 КВт.год на місяць, він сплачував по тарифу у 0,90 коп. Наступні 100 КВт.год. вже обходилися у 1,68 грн.

Багато українців, а особливо пенсіонери, намагалися економити, щоб вкластися в пільговий тариф та сплатити менше. Але з січня 2021 року цю норму скасували, встановивши єдиний для усіх тариф.

Трапилося це в розпал опалювального сезону, коли частина українців використовує електроенергію ще й для обігріву своїх осель, встановивши електроопалення.

Уряд пообіцяв надати таким категоріям населення субсидії та компенсувати підвищення тарифів. Однак, судячи з інформації у ЗМІ, с травня слід готуватися до сильного здорожчання електроенергії. По прогнозу, один КВт.год. може обходитися населенню більш ніж 3 грн. Тому, варто вчитися економії цього ресурсу вже зараз, інакше ціни у платіжках не порадують.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що з'явилися деталі, для кого нові тарифи на електроенергію стануть більш відчутними.

Також ми писали, що в Мінсоцполітики нагадали про нормативи, які враховуються при призначенні субсидії. Дізнайтеся, чи маєте право на пільгу.

Нагадуємо, що варто готуватися й до здорожчання тарифу на газ. При цьому, навіть літом тариф буде обходитися вище за граничну ціну, що діє зараз у 6,99 грн за куб. ЗМІ спрогнозували, який тариф буде діяти у межах річного контракту з травня.